Українці все частіше скаржаться на приватні колекторські компанії, які перетворюють їхнє життя на пекло. Поки банки практично не кредитують населення через економічні ризики, зате з подвоєною силою взялися вибивати борги - тим більше, що прецедентів, коли боржник просто не може виплатити раніше взятий кредит - досить.

"Взяла в ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку" кредит у 10 тис. грн., але не змогла його виплатити. У підсумку банк нарахував пеню та відсотки, а потім звернувся до суду. Суд я програла, але подала апеляцію. Апеляційний суд також постановив стягнути з мене суму в 27 тис. грн. З березня 2016 року з погрозами і вимогою погасити постійно зростаючий борг (на сьогодні 72 тис.) Мене почали атакувати колектори. Пояснюючи мені, що діють, як повірені банку і згідно з договором доручення. Не знаю що робити. Я очікую звернення банку до виконавчої служби", - пише нам наша постійна читачка Галина.

Читайте також: Савченко пропонує посміхатися бойовикам і відправила політиків "кобилі в тріщину"

Юрист, керівник фірми "Турій та партнери" Андрій Турій відповідає на питання.

"Для того, щоб зрозуміти, чи діють колектори законно щодо Вас, необхідно знати, чи є в кредитному договорі між Вами і банком, застереження, що дозволяє передавати банківську таємницю третім особам. Якщо такого застереження немає, то колектори і банк діють незаконно. Банк не має право передавати без Вашої згоди інформацію про кредит. Відповідно Ви можете написати заяву до поліції і прокуратури на дії колекторів і банку", - говорить Турій.

Якщо банк не звернеться з виконавчим листом до виконавчої служби протягом року, то він втрачає право це зробити після пропуску строку. Для того щоб відновити термін, банку необхідно звернутися до суду з вимогою про поновлення строку із зазначенням поважних причин, які не дозволили своєчасно подати виконавчий лист до виконавчої служби.

"У Вашому конкретному випадку, рекомендую не зв'язуватися з колекторами, і чекати звернення банку до виконавчої служби", - радить юрист.