Відразу два банки в Україні попросили в НБУ дозволу на самоліквідацію, це сталось вперше в українській історії.

Правління Національного банку України дало згоду на самоліквідацію відразу двох банківських установ. ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників припинили своє існування.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", -зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомили у прес-службі регулятора.

Читайте також: Холодна вода в столиці здорожчає ще на третину

Рішення акціонерів та власників банків про ліквідацію установ ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види профільної діяльності.

Популярні новини зараз
Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі
Показати ще

Як додали у НБУ, загалом вищезгадані банки завинили перед юридичними та фізичними особами 11 мільйонів гривень, однак обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням.