Відразу два банки в Україні попросили в НБУ дозволу на самоліквідацію, це сталось вперше в українській історії.

Правління Національного банку України дало згоду на самоліквідацію відразу двох банківських установ. ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників припинили своє існування.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", -зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомили у прес-службі регулятора.

Читайте також: Холодна вода в столиці здорожчає ще на третину

Рішення акціонерів та власників банків про ліквідацію установ ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види профільної діяльності.

Популярні новини зараз

"Жіночий квартал" виконав Гімн України на футбольному полі, фанати не оцінили: "Найгірше в історії"

45-річна Могилевська похвалилася успіхами схуднення в "хижому" вбранні: "Красунечка"

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Показати ще

Як додали у НБУ, загалом вищезгадані банки завинили перед юридичними та фізичними особами 11 мільйонів гривень, однак обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням.