Відразу два банки в Україні попросили в НБУ дозволу на самоліквідацію, це сталось вперше в українській історії.

Правління Національного банку України дало згоду на самоліквідацію відразу двох банківських установ. ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників припинили своє існування.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", -зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомили у прес-службі регулятора.

Читайте також: Холодна вода в столиці здорожчає ще на третину

Рішення акціонерів та власників банків про ліквідацію установ ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види профільної діяльності.

Популярні новини зараз
Ведуча Василіса Фролова поділилася своїм чотиримісячним болем: "Відрізало і заніміло" На Максима Галкіна напали під час виступу через жарти про росію: артист показав обличчя в гематомах Стендап-комік Олександр Сас вирішив "хайпанути" і висміяв жінок у ЗСУ - вже попрощався з кар'єрою: "Погано пожартував" Олександр Алієв розніс в пух і прах Миколу Тищенка, який ховався на Закарпатті: "Чому ти обсир*єшся?"
Показати ще

Як додали у НБУ, загалом вищезгадані банки завинили перед юридичними та фізичними особами 11 мільйонів гривень, однак обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням.