Істота може повертати собі молодість. Мова йде про один з підвидів медуз. Тепер учені намагатимуться створити еліксир вічного життя з її допомогою.

Медуза Turritopsis nutricula здатна розвиватися із зрілої стадії дорослої особини до незрілого поліпа і навпаки. Фактично, в неї немає межі тривалості життя.

За словами науковців ця медуза є єдиною відомою твариною, яка має змогу повертати час назад, і розвиватися до початкової стадія життя.

Пояснюється такий процес так званою трансдиференціацією, коли один тип клітин перетворюється в інший. Саламандри, наприклад, здатні лише на обмежену трансдиференціацію, і можуть регенерувати лише деякі органи. Можуть заново відростити кінцівки. Однак, Turritopsi nutricula може регенерувати все тіло знову і знову.

Дослідники намагаються зрозуміти, як їй вдається звертати процес старіння назад. Через здатність обходити смерть, число особин стрімко зростає. Їх вже можна знайти в океанах по всьому світу, а не тільки в рідних водах Карибського моря. "Ми спостерігаємо вторгнення в світовому масштабі", говорить доктор Марія Миглієтта зі Смітсонівського інституту тропічних морів.

Популярні новини зараз

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

Катя Осадча у "весільній" сукні закохала у себе Юрія Горбунова ще раз: "Це було яскраво"

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Чоловік "видоїв" гроші з сім'ї коханої і підкинув їй вночі кобру в ліжко: укус і довічне

Показати ще