Біологи навчилися вживлювати в організм донорські клітини

поділитись
Вчені пересаджували пацієнту від донора стовбурові клітини, які можуть "вирости" в будь-який орган або тканину організму

Японські біологи розробили техніку, яка дозволить трансплантувати стовбурові клітини від донора без відторгнення.

Про це повідомляє Stem Cells Reports. Стовбурові клітини можуть "вирости" в різні органи і тканини організму й бути само обновлюваним біоматеріалом. Головні труднощі нової терапії в тому, що донорський матеріал повинен перепрограмуватися з клітин самого пацієнта і з природної швидкістю. Процедура є дорогою і тривалою. Очікувати операцію необхідно більше року.

В ході експерименту використовували стовбурові клітини, перепрограмованих з клітин мавп. Їх трансплантували в тіло інших представників приматів. Вони повинні були не тільки прижитися, але й перетвориться в пігментний епітелій сітківки ока. Результати показали, що при збігу донора і пацієнта за період у півроку вони не відторгалися.

На другому етапі експерименту біологи проводили дослідження з клітинами людини. Результат виявився аналогічним. Надалі вчені планую створити банк з таким біоматеріалом, який можна буде трансплантувати будь-якій людині.

Нагадаємо, вчені навчилися зламувати мозок людини.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
вчені, донор, клітини
Представники Microsoft заявили про спробу злому їх системи
0
0
23:48 17.03.2018
Новинка порадує покупців нюансами
0
0
21:38 17.03.2018
В кінці реклами на екрані висвітився баг в роботі iOS 11, пов'язаний з розкриттям повідомлень
0
0
16:48 17.03.2018