Українські бійці, які відбували службу в АТО, протягом останніх років достатньо часто потрапляють на лави підсудних через втрату військового майна та невиконання військових наказів. Однак є й такі, кримінальні справи проти яких відкрили через абсолютно безглузді обставини.Про це пише видання Strana.ua.

Повідомляється, що серед кримінальних справ був вирок, який нагадує історію про відомого солдата Швейка. Приміром, старший лейтенант 55-ї артилерійської бригади загубив під Дніпропетровськом шість комплектів шифрувальних блоків "Протон-2" до шифрувальної машини "Фіалка". За це офіцеру присудили, із врахуванням пом'якшуючих обставин, три роки ув'язнення з відстрочкою вироку на 2 роки.

Читати також: Україна втрачає на АТО два бійця в день (видео)

Все б нічого, однак шифрувальні диски, за які офіцер отримав термін, давно не використовуються в жодній армії світу. Як відомо, шифрувальна машина "Фіалка" була створена ще в часи СРСР, а після розпаду Союзу всі збережені апарати були утилізовані або відправлені до музеїв. Тобто офіцер втратив військовий непотріб, за який отримав 3 роки в'язниці.