Більше 600 українських бійців, яки були в полоні бойовиків, дали свідчення про розстріли, ампутацію рук, вух, статевих органів та розповіли про медичні експерименти над полоненими. СБУ назвало бойовика самопроголошеної ДНР "Батона" головним вівісектором сепаратистів.

"Бійцю батальйону "Айдар" бандити відрізали руку із татуюванням "Слава Україні". Це навіть не тортури, це антилюдські злочини. Матеріали цих справ неможливо читати, вони заслуговують розгляду у Гаазі", - заявив Керівник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк 18 березня.

В СБУ також заявили про збір доказів злочинів бойовика за прізвищем Басурін та "Мотороли" у розстрілах українських військовослужбовців за відмову брати участь у "параді полонених" у Донецьку місяць тому. Бойовик "Батон" займається хірургічними експериментами над українськими військовими.

"Ця особа експериментує із нашими заручниками, знущається над ними. Тортури фашистів у концтаборах відпочивають в порівнянні з їхніми знущаннями. Це медичні експерименти із хірургічним втручанням", - зазначив Вовк.