Нова техніка місцевої анестезії дозволить відмовитися від попередніх способів знеболювання і неприємних уколів. Тепер новокаїн, лідокаїн або інший анестетик можна доставляти в тканини за допомогою слабкого електричного струму.

Про це повідомляє Аlphagalileo. Кожному, хто бував у дантиста, відомо, що місцеве знеболення вимагає неприємного і хворобливого уколу. Команда бразильських дослідників на чолі з Ренатою Фонсека Вианне Лопес знайшли спосіб обійти неприємну процедуру. Вони випробували нову методику для знеболювання ротової порожнини. Її випробували на піддослідній тварині - свині. Крім позбавлення від зайвих уколів подібна процедура знижує ризик зараження через голку. Також для такої процедури необхідно меншу кількість анестезуючого препарату.

Читайте також: В Британії вирощуватимуть химер з людськими органами

Автори звернулися до використання іонофорезу. Цей метод іноді використовують дерматологи для введення лікарських засобів в шкіру пацієнтів. Технологію трохи модифікували, щоб використовувати її в стоматологічній практиці. Вчені отримали полімерний гідрогель. Він прилипає до поверхні ясен і містить анестетики. Потім застосовується слабкий електричний струм. Такий підхід, відповідно до експерименту, в 12 разів ефективніше доставляє знеболююче в тканини. Через це анестезуючий ефект настає швидше і триває довше.

Після успішних перевірок на тваринах автори планую перейти до доклінічних випробувань на людях. Також вони випробують "електричне знеболення" для застосування і в інших медичних сферах.