Бюджетникам заборонили обирати банк – банкіри проти

поділитись
Кабінет міністрів України значно посилив вимоги до банків, які хочуть обслуговувати бюджетників. Банкіри заявляють, що рішення КМУ порушує українське законодавство.

Асоціація українських банків виступає проти запроваджених Кабміном нових критеріїв щодо відбору фінансових установ для виплат коштів представникам бюджетних установ. Про це сьогодні пишуть у виданні "Українські новини".

Банкіри кажуть, що нові вимоги суперечать українському законодавству, оскільки "бюджетники" мають право самостійно обирати собі банк для таких виплат.

Читати також: Гривня досягла дна

Відтак, нові вимоги автоматично унеможливлять ряду українських установ здійснювати обслуговування "бюджетників". Повідомляється, що за постановою КМУ, фінансова установа обслуговуватиме "бюджетників" у таких випадках: банк має існувати на ринку не менше 3 років, обов'язково бути учасником фонду гарантування вкладів фізичних осіб, активи банку мають бути не менші за 1 % від загальних активів всієї банківської системи України і ОВДП банку має бути на рівні 20 %.

Таким показникам в Україні відповідає лише декілька банків, тому експерти стверджують, що за таких умов відбудеться часткова монополізація ринку фінансових послуг.

В АУБ вже заявили, що будуть вимагати перегляду даної постанови. До слова, влітку минулого року Окружний суд Києва скасував протоколи КМУ щодо обов'язкового переводу всіх бюджетників на підприємствах на обслуговування в державні банки. Суд також рекомендував КМУ утримуватись від подібних рішень в майбутньому.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
банки, бюджетники, виплати, Кабінет міністрів України
Строк для встановлення причин смерті не буде збільшений
0
0
21:19 18.03.2018
Закриття рахунку потребує вашої особистої присутності у банку
0
0
20:57 18.03.2018
Співвласниця автомийки Алла Домасенко, яку підозрюють у замовленні вбивства, відмовляється визнавати свою провину
0
0
19:25 18.03.2018
Вам точно буде, що подивитися
0
0
18:52 18.03.2018