Чехія побореться за кваліфікованих працівників з України. Країна хоче працевлаштувати п'ять тисяч українців. Людей на роботу набиратимуть через консульство у Львові. Попри високий рівень безробіття, на Західній Україні загострюється конкуренція за кваліфіковану робочу силу.

Про це повідомляє видання DW. На кінець першого кварталу цього року у Чехії, яка має населення у десять мільйонів, вільними залишаються понад 117 тисяч вакансій. Найбільше не вистачає у сфері промисловості, а саме інженерів-будівельників, електротехніків, механіків. Також Чехія відчуває кадровий голод в ІТ-спеціалістах та медиках, особливо сестринського персоналу.

Уряд країни розробив і схвалив пілотний проект спрощеної процедури працевлаштування спеціалістів з України. Українським спеціалістам полегшать процес отримання довготермінової робочої візи для висококваліфікованих працівників та робітників середньої технічної ланки щороку.

Читайте також: 80% українських туристів - контрабандисти і "челноки"

Механізм передбачає, що роботодавець шукатиме необхідного фахівця, укладе з ним угоду, а потім подасть документи в консульську установу. Працівники дипустанови призначають коротку співбесіду з потенційним працівником.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

У Приватбанку не можна оплатити комуналку: українці не знають, куди бігти

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Чехія для українців з прикордонних областей є другою країною після Польщі, куди вони найчастіше їздять у пошуках заробітку. Частіше, це не короткотермінові й сезонні поїздки, а зазвичай вони перебувають там півроку або рік,