Ціни на газ можуть зрости в чотири рази.

Такий прогноз робить видання ProfiDOM.com.ua, ґрунтуючись на реальному досвіді городянки.

Мешканка столиці встановила газовий лічильник за свій рахунок і була вражена різницею між реальним споживанням і "нормами споживання", які пропонував "Київгаз".

Киянка розповіла, що у неї середньостатистична сім'я, яка веде звичайний спосіб життя. Харчуються три рази на день, так що газовою плитою користуються постійно. Для обігріву газ не використовують. З альтернативної газовій плиті техніки є тільки електрочайник і мікрохвильовка.

У результаті виявилося, що за вересень її сім'я з трьох осіб використали близько трьох кубометрів газу. При цьому в серпні, зважаючи на те, що жінка була місяць одна, оскільки влітку всі роз'їхалися на відпочинок, "Київгаз" надіслав платіжку, в якій була вказана норма 13 кубометрів.

Популярні новини зараз

Бігус заявив, що надав неправдиву інформацію про знайдені у Ківи золоті злитки

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

Показати ще

Виходить, що ті, у кого немає лічильників, платять за невикористані обсяги.

Як прогнозують у виданні, після того, як всі українці встановлять лічильники, реальне споживання газу знизиться у чотири рази.

"Отже, держава стане недоотримувати гроші, хоч і агітує за зниження споживання. Але державі таке зменшення доходів вкрай невигідно, значить, щоб компенсувати втрати, ціни злетять ще раз. Злетять у чотири рази", – йдеться в матеріалі видання.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук зазначив, що в наступному році з'явиться економічне обґрунтування для зростання тарифу на газ з 6800 до 8500–1100 гривень за тисячу кубометрів (на 25–60 %).