Ірландські політики виступили з ініціативою перетворити високошвидкісний та доступний інтернет на конституційне право для кожного громадянина. Про це розповів новий міністр зв'язку країни Деніс Ноутен.

За інформацією QZ, Ноутен закликає політиків вписати відповідні поправки про інтернет до конституції. Вільний доступ до світової мережі стане для ірландців на один рівень з правом на свободу, безпеку та іншим.

"Я хочу, щоб швидкісний інтернет став конституційним правом для кожного ірландця", - розповів Ноутен про одну з перших реформ на своїй посаді.

Ірландія довгий час була однією з найбільш відсталих країн ЄС в плані передових технологій. Але сьогодні країна перетворюється на своєрідну "силіконову долину" Старого Світу. Все більше світових ІТ-корпорацій та стартапів розташовуються саме на цьому острові.

Читайте також: Windows 10 наніс шкоду африканській природі

Зазначимо, що ірландці проводять масштабну реформу на більш, ніж 300 млн доларів з розвитку інтернету. До 2022 року кожен мешканець матиме вільний доступ до інтернету на мінімальний швидкості 30 мегабіт на секунду. Але поки що 20% сільської місцевості не мають доступу до мережі.