За свою кар'єру таїландський хірург Тердчай Жівакате зробив більше 20 тисяч протезів як для людей, так і для тварин, включаючи домашніх собак, кішок і навіть птахів. І саме ця людина виготовила протез для слона.

Штучну ногу лікар створив для слонихи Моші, яка у сім місяців втратила кінцівку, наступивши на приховану міну в північній частині Таїланду, пише "Культурологія".

До Жівакате тварина потрапила тільки через два роки після інциденту й отримала перший у світі протез ноги для слонів. Відтоді лікар постійно моніторить стан своєї пацієнтки і по мірі її дорослішання та зношування протезу виготовляє новий. Зараз, коли слонисі виповнилося 10 років, вона важить близько двох тонн. Лише місяць тому Моша отримала свій дев'ятий за рахунком протез.

За словами лікаря, створювати протез для слона було нелегко, адже подібного досвіду ще ніхто не мав, тому все доводилося робити методом проб і помилок.

Популярні новини зараз

Осінній призов до ЗСУ 2021: що потрібно знати молодим українцям, яких на рік заберуть з родини

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Читайте також: Шварценеггер показав, як тікав від слона

У результаті тривалої роботи був сконструйований протез з термопластика, сталі й еластомеру, що ідеально "сів" на покалічену ногу тварини.

Ходити на штучній кінцівці слониха навчилася за 12 годин. Протягом першого року для неї виготовили ще три протези, оскільки тварина постійно росла. Кожен новий протез був не тільки більшим, а й міцнішим.

Доктор Жівакате – єдиний у країні лікар, який виготовляє подібні протези. Він вирішив робити їх безкоштовно і в 1992 році навіть організував фонд Prostheses Foundation, що дозволяє всім, хто потребує протезів, отримати допомогу.

Нині він та його помічники продовжують працювати над створенням ідеального протеза, здатного утримувати Мошу й інших слонів, які в дорослому віці можуть досягати ваги в п'ять тонн.