48 народних депутатів оскаржила рішення Верховної ради України щодо перейменування Дніпропетровська, повідомляє "Сегодня".

Депутати подали позов до Конституційного суду України з вимогою визнати перейменування міста незаконним.

"15 червня Конституційний суд України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради про перейменування міста Дніпропетровськ Дніпропетровської області в зв'язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури його розгляду і прийняття", - йдеться у повідомленні прес-центру Конституційного суду.

Нагадаємо, що Рада перейменувала Дніпропетровськ

В День вишиванки, депутати активно перейменовують міста. Тепер Дніпропетровськ називається скорочено - Дніпро. Незважаючи на те, що навколо цього рішення ходили суперечки, а місцеві жителі навіть виступали проти скороченої назви, Інститут національної пам'яті довів, що місто отримало свою назву на честь одного з організаторів Голодомору в Україні Петровського. За це проголосували 247 народних депутатів. Документ про перейменування вніс Андрій Денисенко від 2 лютого 2016 року. Відомо, що депутати Дніпропетровської міської ради просили залишити Дніпропетровську назву і апелювали до того, що він названий на честь Петра I.