Кабінет міністрів планує розробити процедуру, яка дозволить присвоїти бійцям добровольчих батальйонів статус учасника АТО. Це стосуватиметься тих бійців, які загинули або отримали поранення під час боїв на Сході, але не були в складі військових формувань Збройних сил.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає прес-служба відомства. Під час засідання уряду відповідальним за це питання міністерствам і відомствам розробити відповідну процедуру.

"Ми маємо парадоксальну ситуацію: люди віддають свої життя або здоров'я за Україну, але їх немає в офіційній статистиці, і жодних прав такі люди не мають. Необхідно розробити процедуру, щоб хоча б ті, хто отримав поранення або загинув на Сході, захищаючи Україну, отримали статус учасника АТО", – пояснив ситуацію з добровольцями міністр.

Нагадаємо, з початком проведення АТО на Донбасі першими воювати відправились добровольці. Бійці сформували значну кількість добровольчих формувань, але вони не підпорядковувалися силовим відомствам. Пізніше переважна більшість з них приєдналися до армії або структур Міністерства внутрішніх справ.