Сьогодні в обмінних пунктах валюти долар продають за 26,3 грн, купують – за 24,3 грн. Нацбанк встановив курс національної валюти на сьогодні 24,19 грн. Це найвищий курс цього річ. Ще десять днів тому регулятор оголосив його на рівні 23,78 грн.

Вчора заступник голови НБУ Олег Чурій пояснив, що долар подорожчав через те, що в суботу більшість українців працювали, а в США був вихідний. За його словами, український ринок валюти пов'язаний із американським. І під час неспівпадання вихідних і робочих днів в Україні на ринку валюта або в надлишку, або її не вистачає. Цих вихідних на неї був більший попит ніж раніше.

"Насправді зараз немає передумов для підвищення попиту на долар. Люди купили або продали валюту ще перед Новим роком. Наступний виток попиту буде в лютому, коли українці відновлять стабільний дохід. Таке відбувається щороку після новорічних свят. Тоді будуть причини для подорожчання американської валюти", - пояснює "Знай" Володимир Марченко, економіст компанії AFS.

Читайте також У лютому нафта впаде до $25 - експерт

За прогнозами Міжнародного центру перспективних досліджень й Українського аналітичного центру, зараз вартість долара в обмінниках не мала перевищувати 25,5 грн.

"Єдиною причиною такого подорожчання долара може бути заява президента про те, що Гонтарєва - найкращий голова Нацбанку. Тобто це означає, що президент підтримає її політику й до кінця року точно про її звільнення або корекцію роботи НБУ не йтиметься. Це викликало паніку серед інвестиційних компаній і банків. Вони вийшли на торги із більшими пропозиціями щодо купівлі валюти. Зазвичай такі панічні коливання тимчасові. За два тижні долар повернеться до рівня 25-25,7 грн", - пояснює експерт.

Нагадаємо, що до кінця року подорожчання валюти прогнозують до 28-29 грн за долар. Це спричинено інфляцією в Україні.