Донецькій області загрожує справжня екологічна катастрофа через пошкоджену бойовиками дамбу шламонакопичувача та трубопровід Дзержинського фенольного заводу. Про це на своїй сторінці у facebook написав український воєнний журналіст Дмитро Тимчук.

"Дамба шламонакопичувача частково пошкоджена в результаті обстрілу з боку терористів, але поки стоїть. Проблема в тому, що в результаті тих же обстрілів пошкоджений трубопровід, через який ведеться відкачка води, і в даний час рівень рідини в накопичувачі досяг критичної позначки. Греблю може прорвати будь-якої хвилини.

Результатом прориву буде сходження отруйного селевого потоку, утворення токсичної хмари, зараження річки Кривий Торець. І - загибель людей. Під загрозою екологічної катастрофи в першу чергу - н.п. Новгородське і Неліпівка. Всього - 13 тисяч осіб", - пише Тимчук.

За його словами, в районі дамби знаходиться безліч вибухонебезпечних предметів (перш за все - нерозірвані боєприпаси), роботи з укріплення дамби та ремонту трубопроводу, м'яко кажучи, ускладнені.

Читайте також: Порошенко змінює Конституцію під себе

Місцева влада - керівництво Новгородської селищної ради (селищний голова Н.Н.Ленко) - б'є на сполох як мінімум з січня 2016 р., звертаючись до різних інстанцій. Однак поки благання провести розмінування греблі залишаються без відповіді.