У штабі НАТО невдоволені правилами прийняття Україною допомоги: з вантажів для війни беруть митні платежі та оподатковують. Для посилення співпраці по багатьох програмах, в Міноборони має з'явитися представник з роботи із НАТО.

"Нас питали у Брюселі: "Якщо ми даємо вам не летальну допомогу, даємо її в якості гуманітарної допомоги, чому ми вимушені ще і платити за це гроші?" Необхідно негайно полегшити цей процес і вивести з-під та оподаткування товари для військ, які нам передають з НАТО", - заявив на брифінгу 16 березня депутат Сергій Висоцькій.

"В НАТО вже розпочали багато програм, є багато країн, які готові працювати із Україною ще більше. Але, скажімо, канадці були шоковані коли їх нелетальна допомога, за кілька днів з'явилася на ринках. Це свідчить про рівень корупції та відповідальності, які треба змінити і тільки потім розраховувати на ще більш серйозну допомогу", - сказав депутат від Блоку Порошенка Віктор Чумак.

За даними депутатів, які щойно повернулись з Брюсселю, в Україні має з'явитися представник з питань співпраці із Північно-Атлантічним альянсом для реалізації запланованих програм.

"Для комплексного підходу у використанні трастових фондів, має бути призначена відповідальна особа. Хтось з Міноборони має створити координуючий міст між нами та НАТО", - зазначив Висоцькій.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина звернулася до українок – маніфест "Холостяки" доведе до сліз і змусить задуматися

У Чернівцях "кайдашева сім’я" влаштувала цирк на виборчій дільниці: "Викликайте поліцію!"

Львів'яни начхали на карантин вихідного дня кілометровими чергами: "А потім Садовий винен"

Біллі Айліш розповіла, як взяла у рот у 15 років: "Помістився повністю"

Показати ще

Депутат запропонував долучити до контролю за гуманітарною допомогою волонтерів, які все тісніше працюють із Міноборони. "З одного боку вони бачать ситуацію зі сторони, з іншого – можуть допомагати зсередини, треба підвищувати їх контроль і у сфері закупівлі, і у сфері розподілу різної допомоги", - сказав Висоцькій.

За підсумками депутатів у штаб-квартирі НАТО було досягнуто домовленостей про військове навчання українських військових, забезпечення протезування та психологічної реабілітації військових із зони АТО та виробництві зброї та території України.