Спеціаліст з обробки даних, автор блогу Degenerate State, опублікував список слів, найбільш характерних для музичних творів у стилі heavy metal.

Для визначення таких слів учений проаналізував понад 200 тисяч текстів пісень і з'ясував, що найбільш "металічними" можна назвати слова burn ("спалювати", "опік"), cries ("крики", "волати"), veins ("вени"), eternity ("вічність") і breathe ("дихати"). Крім того, автор вказав на можливість згрупувати групи за близькістю текстів. Дослідження фахівець опубліковав у своєму блозі.

На першому етапі автор блогу з'ясував частоту, з якою зустрічаються різні слова у вибірці з 222 623 пісень 7634 виконавців. Як зазначає дослідник, виключивши стоп-слова (артиклі, прийменники, допоміжні дієслова), серед вживаних слів виявилися time ("час"), life ("життя"). Близькими за частотою виявилися й більш виразні для heavy metal слова blood ("кров"), pain ("біль") і night ("ніч").

Дослідник спробував виділити найбільш "металічні" слова - найхарактерніші для heavy metal. Для цього необхідно було ввести коефіцієнт "металічності". Автор порівняв частотний розподіл слів у піснях і в Brown Corpus, збірці з 500 текстів (близько мільйона слів), датованих 1960-м. Для кожного слова обчислювалася величина того, у скільки разів частіше (рідше) воно зустрічається в ліриці heavy metal, а сам коефіцієнт був логарифмом цієї величини.Найменш "металічними" виявилися слова: particularly ("особливо"), indicated ("вказали"), secretary ("секретар"), committee ("комітет"), university ("університет") та relatively ("щодо"). Крім того, автор зазначив, що найбільше лихослів'я в піснях Five Finger Death Punch, а найскладніші для прочитання тексти у Pig Destroyer.

Читайте також: Хеві-метал врятує від депресії

Популярні новини зараз
Андрій Рибак із "Холостячки" поставив "крапку" у відносинах з нареченою: "Скільки можна" Екстрасенс Олена Курилова попередила українців про війну ще в 2020 році: "Я біля танка, перемога буде за нами" На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр Андрій Шевченко, легенда українського футболу, показав як в 44 роки виглядає його дружина - американська модель
Показати ще

Наступним кроком у дослідженні був аналіз слів, типових для конкретних heavy metal груп. Блогер обрав, як приклад, твори груп Motorhead, Machinehead і Diamondhead. Типовість слова для групи визначалася таким чином: дослідник визначав частоту використання цього слова в текстах усіх трьох груп і в текстах кожної з груп окремо. Потім до логарифму відношення цих величин додавалася ще одна змінна, характерна для певної групи (заснована на частоті використання інших слів, крім обраного).

За допомогою нової метрики дослідник також побудував ієрархічну кластеризацію груп.

Як повідомлялось раніше, спеціалісти довели, що музика в стилі хеві-метал допомагає побороти депресію та страх смерті.