За підсумками останньої зустрічі в Японії міністрів енергетики G7 був випущений Звіт про виконану роботу. У доповіді "Велика Сімка" закликала український уряд "продовжити і завершити реформи енергетичного ринку, в тому числі подальше збільшення цін на газ, електрику і цін на інше паливо".

Про це в інтерв'ю Interfax.com.ua повідомив Карлос Паскуаль - віце-президент IHS, яка в минулому році на запрошення Мінфіну аналізувала альтернативні податкові режими для приватного сектора газовидобутку.

"Населення та комунальні підприємства не будуть платити вищі ціни в 2016 році, ніж вони заплатили б, наприклад, в 2012 році в доларовому вираженні, - пояснив Паскуаль. - Низькі ціни для населення створювали мало стимулів для підвищення ефективності (галузі, - Ред.)".

Читайте також: Україна купує російський газ як в Росії, так і в Європі

За словами експерта, завдяки подальшій "лібералізації до ринкового рівня" внутрішніх цін на газ для населення компанія "Нафтогаз" нарешті зможе стабілізувати свою фінансову ситуацію.

Серед іншого, в новій доповіді G7 викладено основні програмні заходи та пріоритетні галузі для подолання енергетичної вразливості України, в тому числі реалізація Третього енергетичного пакета ЄС.