Третій за розмірами льодовик в Антарктиді може відправитися в океан через тріщину, повідомив Naked Science.

Льодовик Ларсена - третій за розмірами шельфовий (що лежить на воді) льодовик Антарктиди. У результаті глобального потепління, йому "дісталося" більше всього. Десятки тисяч років льодовик залишався стабільним, але за останні роки втратив дві третини своїх великих льодовиків.

Читайте також: Як наші полярники зимують в Антарктиді (фото)

Тріщина на поверхні Ларсена з'явилася в 2010 році, та продовжує рости. Буквально за п'ять місяців (із березня по серпень 2016-го) вона збільшилася на 22 кілометри. Тепер тріщина стала 60 кілометрів у довжину, при ширині майже 350 метрів.

Популярні новини зараз
Земфіра підірвалася на міні у Донецьку Ірина Федишин оніміла від жаху, побачивши пекло, яке залишають по собі окупанти: "Мороз по тілу" Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" На українських АЗС стрімко змінюються ціни на бензин: скільки коштуватиме літр
Показати ще

"Шельфові льодовики регулярно відколюють айсберги, але цей, за нашими очікуваннями, може зруйнувати "компресійну арку", яка зміцнює весь льодовик та утримує його на місці" - повідомив співробітник проекту MIDAS Мартін О'Лірі.

На його думку, втрата льодовика Ларсена призведе до того, що Антарктида почне танути ще стрімкіше. Як це вплине на світ сказати поки важко, але ясно, що наслідки будуть помітними.

Раніше портал "Знай" повідомляв, що льодовики захищають світ від пандемії.