Глава Національного банку України Валерія Гонтарева допускає, що обмеження на валютному ринку можуть зняти при збереженні тенденції до стабілізації ринку.

Про це йдеться в офіційному повідомленні прес-служби НБУ.

Після того як були введені тимчасові заходи щодо стабілізації валютного ринку протягом місяця спостерігалася тенденція щодо зміцнення курсу національної валюти України. Офіційний курс долара до гривні на 13 березня 2015 складає 21,61 гривні, у порівнянні з 27,76 гривні на початок березня.

За словами голови НБУ, з початку березня Національний банк для поповнення міжнародних резервів викупив 579 млн доларів США.

"Тепер у нас є чим підтримувати ринок. В подальшому ці кошти можуть бути використані для здійснення валютних інтервенцій у разі виникнення волатильності на ринку і панічних настроїв населення. У разі збереження тенденції стабілізації адміністративні обмеження будуть поступово зніматися", - підкреслила Гонтарева.

Популярні новини зараз

Вдівець Фріске Шепелєв готується до весілля: красуня-наречена і деталі

Заворотнюк втратила останній шанс на порятунок, "Моїй прекрасній няні" радять готуватися до найгіршого

Тіна Кароль ледь не загинула за кордоном: "Чимдуж тікала"

Погані прикмети для дому: чого категорично не можна робити, аби не накликати лиха

Показати ще

Позитивною тенденцією є також те, що населення продовжує,навпаки, більше продавати іноземну валюту банкам , ніж купувати. З початку місяця сальдо цих операцій склало майже 70 мільйонів доларів США.

Стабілізації ситуації значно сприяло досягнення домовленості з МВФ щодо кредиту. Відповідно із зазначеною програмою, 13 березня 2015 Національний банк України отримав перший транш на суму близько 5 млрд. доларів. Кошти з нього пішли саме на зміцнення міжнародних резервів.

Нагадаємо, програма МВФ розрахована на досягнення фінансової стабільності та передбачає збільшення міжнародних резервів до кінця поточного року до рівня 17 млрд. доларів.