Вчора в Нацбанку відбулася антикризова нарада колишніх голів НБУ та теперішнього керівництва. Про це повідомляють в прес-службі Нацбанку.

На нараду прийшов Віктор Ющенко (голова НБУ у 1993-1999 рр.), Борис Марков (заступник голови НБУ у 1993-1994 рр.), Володимир Стельмах (голова НБУ у 2000-2002 рр. та 2004-2010 рр.). З теперішніх керівників Нацбанку були голова Валерія Гонтарєва, її заступник Олександр Писарук і виконувач обов'язків заступника голови НБУ Владислав Рашкован.

Учасники наради обговорили досвід і практики подолання криз в економіці та банківській системі, а також конкретні кроки для стабілізації банківської системи і повернення довіри до банківської системи


"Такі засідання навряд чи вирішать складну ситуацію в країні із курсом чи іншими проблемами монетарної політики. Нацбанку просто потрібен новий очільник, який би був незалежним у своїх рішеннях від уряду та МВФ. Звісно, він мав би з ними співпрацювати, але не сліпо, як зараз, - вважає Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру. – Особливо надзвичайно зважено варто підходити до друку емісійних гривень. Взагалі такий потік новин з боку НБУ – це неналежне явище. Різні заяви голови Нацбанку тільки дестабілізують ситуацію. Починаючи із літа чуємо прогнози Гонтарєвої щодо курсу, майже всі не реалізувалися. Національний банк – це має бути консервативна структура, а її голова – бюрократом у квадраті. Працювати в НБУ понад 5 років, знати цю структуру із середини, повинен бути аполітичним. Людей, які б могли очолити Нацбанк, зараз не більше десяти".