Тисячі киян другий день приходять із дітьми на Михайлівську площу подивитися на виставку російської зброї, зібраної в зоні АТО як доказ присутності російської армії на території України.

На виставці із символічною назвою "Присутність" виставлені броньовані авто, ГРАД, танк БМ 62, гранатомети, безпілотники та велика кількість документів російських військових, військової форми російської армії та обпалені автівки мешканців Маріуполя.

Ноні Олександрівні 64 роки, вона прийшла на виставку із 5-річним онуком Максимом. Поки малюк залазить на танк, вона розповідає, чому привела онука на виставку.

"Я все життя чула, що наші вороги – американці, ось і привела малого, щоб не дурили йому голову змалку. Головний ворог завжди був з іншого боку, а американці з європейцями – наші союзники. Але думаю, частина їхньої вини в цій ситуації теж є. Вони давно могли б зупинити морального збоченця у Кремлі, приміром ГРАДом разок шмальнули по ньому та і зупинили б усе одразу", - каже пенсіонерка.

Марія привела на виставку трьох своїх дітей.

Популярні новини зараз

17-річний хлопець, який спалив прапор України, почув вирок суду: тепер юнак хоче в армію 

Зрада, маленька донька і дорослі розваги: що відомо про обранця Злати Огнєвіч на "Холостячці" Андрія Задворного

Українці поскаржилися Григорію Решетнику на вибір "Холостячки" Злати Огнєвіч: "Більше дивитися не буду"

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Показати ще

"Ми постійно вдома спілкуємось про події на Сході, були усі разом на марші "Я - Волноваха", тепер ось тут. Хочу щоб вони змалу були патріотами і не вірили в пропаганду, бо в нас більшість рідних живе у Росії. Раніше уважно слухали, коли їх бабця зі Смолєнську розповідала про "війська НАТО" тепер самі робимо висновки із побаченого", - каже Марія.

7-річна Катерина розглядає автівку з Маріуполя і розмірковує як справжній політолог.

"Це все – російська зброя, Путін хоче усіх нас вбити. Чого інші країни не допомагають нам боротися? Могли б дати нашим солдатам таку саму зброю", - каже Катерина.

Володимир привів на виставку 4-річного Мирослава, каже, що за життя жодного разу на Сході України не був.

"Я сам з Києва, тут народився і прожив усе життя. Але моя дружина із Луганська, відмовилася прийти на виставку. Я взяв сина, щоб одним "бандерівцем" у родині було більше", - жартує Володимир, ледве тримаючи Мирослава. Малий пручається і намагається втекти до дітей, які на запчастини хочуть розібрати безпілотник.

Солдат Андрій чергує біля російської зброї з 8 ранку до 10 вечора. Каже, що люди ідуть нескінченим потоком.

"Сьогодні з половини на дев'яту просто неймовірний натовп був, люди хочуть все побачити, читають пояснення, питають мене про подробиці, ніби я в курсі", - каже Андрій, ловлячи малюків, які намагаються прослизнути повз натовп без черги.

Марі прийшла на виставку із прапором Франції, непогано говорить українською, хоча іноді зупиняється, щоб прекласти свої думки.

"Бачили? Вкотре підходять і питають, що за підозрілий прапор я принесла. Я ж навіть написала на ньому "France". Як вітер припиняється, люди бачать тільки кольори російського прапору", - жаліється француженка. Каже, що прапор принесла, щоб показати українцям, що вони в цьому протистоянні не одні. І щоб її помітили журналісти французьких телеканалів.

"Я бачила тут кільки знімальних груп з Франції, хочу щоб вони зняли прапор моєї країни і підштовхнули Оланда до більш конкретних дій у допомозі Україні", - каже Марі.

Виставка триватиме до 28-го лютого, бажаючи можуть подивитися на колекцію із 8 ранку до 10 вечора щодня.