Член комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Юрій Чижмарь пояснив, що видобуток українського газу не є швидкою перспективою для країни. Насправді, запустити цей процес вдасться лише після 2-3 років важкої праці над врегулюванням ряду питань, зокрема потрібно спершу вирішити проблеми із податками, рентою та інвестиціями, що апріорі робить процес набагато довшим, ніж це обіцяє діючий прем'єр-міністр Володимир Гройман.

На думку Чижмаря, Гройсман використав тему видобутку вітчизняного газу, як відволікаючий маневр, розрахований на зменшення суспільної напруги від чергового різкого зростання тарифів на блакитне паливо. Також експерт пригадав, що Гройсман "забув" перевірити тарифи на газ, хоча обіцяв це зробити, перебуваючи на посаді голови ВР.

"Я очікував на щось більше. Підняли тарифи на газ – це неймовірно неправильне рішення в даній ситуації, тому що коли Гройсман був головою ВР, то він говорив, що треба перевірити тарифи на газ. Ми вважали, що першим питанням, коли він стає головою уряду, буде не підняття тарифів, а перевірка дійсності їх. Він цього не зробив. Натомість, щоб відволікти увагу населення, він зголосив ідею, що вони буквально за рік збільшать на 3-4 млрд видобуток газу. ", - пояснює експерт під час інтерв'ю для "112 каналу".

Також Чижмарь наголосив, що вражений непрофесійним рівнем Гройсмана і тим, що новий уряд розпочав свою роботу із набридливих популістичних гасел.

Читати також: Порошенко змінює Конституцію під себе

Популярні новини зараз

Помер генерал Пісний, якого Парасюк бив ногою в обличчя

"Посивіла" Ольга Фреймут екстрено звернулася до українців: "Подобається?"

Українцям показали шикарний особняк Софії Ротару: хвойний ліс і Range Rover на ділянці

Відомий YouTube-перукар розкрив головну помилку при митті голови: "Призводить до випадіння волосся"

Показати ще

"Це не рівень, я вважаю, нового прем'єр-міністра. Тобто те, що я бачу сьогодні навіть на газовому ринку… З одного боку, є неправильні кроки щодо підвищення тарифів, а з іншого боку – популістичні гасла, які для професіоналів є зрозумілими, що вони неможливі без конкретних кроків. Це вже говорить про те, що уряд не готовий.", - наголосив Чижмарь.

Нагадаємо, із 1 травня в Україні рекордно подорожчало блакитне паливо, "соціальну норму" для населення ліквідували, встановивши для всіх єдиний тариф - 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів.