Керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін повідомив, що на зекономлені на закупівлях гроші для хворих можна буде купувати втричі більше ліків, і звернувся до СБУ із проханням дати офіційне пояснення, яке відношення має силове відомство до закупівлі медпрепаратів.

"Зекономлені 790 мільйонів гривень - це ті 40 відсотків із 2 мільярдів гривень витрат на державні закупівлі, про розкрадання яких ми говорили три останні роки, моніторячи закупівлі за окремими держпрограмами", - підкреслив Шабунін та додав, що, приміром, за програмою "Онкологія" економія взагалі становить 67 %. А це означає, що за виділені державою кошти тепер можна придбати втричі більше ліків.

Читати також: На українців чекає грандіозна перевірка доходів

Також голову "Центру протидії корупції" турбує спроба Служби безпеки України втрутитися в процес міжнародних закупівель, адже, за його словами, "саме лист СБУ дав номенклатурній комісії підстави звузити список номенклатур". У зв'язку з цим Шабунін закликав силове відомство оприлюднити аргументацію своїх кроків, щоб суспільство могло зрозуміти, чи справді там є загроза безпеці. "Ми лише просимо оприлюднити аргументи, бо це має бути дискусія лікарів і фармацевтів, а не оперативників і контррозвідників", — зауважив експерт.

Нагадаємо, раніше Віталій Шабунун звинуватив очільника ГПУ Юрія Луценка в непрофесіоналізмі.

Популярні новини зараз
У НАТО закликали країни готуватися до тривалого протистояння в Україні: "Війна на виснаження" Російські загарбники надіслали ешелон старовинних танків Т-62: "пам'ятка" з'явилася на вокзалі в Мелітополі Тіна Кароль зізналася, за якого чоловіка вийшла б заміж: "З автоматом, не бритий і не митий" Ксенія Мішина ледве стримує сльози через жителів Європи: "За що нам..."
Показати ще