Основною причиною виникнення ішемічної хвороби серця є генетика. Шкідливі звички на розвиток цієї недуги мають набагато менший вплив порівняно зі спадковістю.

Таку інформацію оприлюднили швецькі вчені, провівши масштабне дослідження, пише MedikForum.

Під час спостережень експерти проаналізували дані про 80 ​​214 чоловіків і жінок, вихованих прийомними батьками. Не залишилаcя поза увагою й інформація про сім'ї учасників і їх біологічних батьків.

Проводячи дослідження, фахівці з'ясували, що ризик розвитку ішемічної хвороби серця в усиновлених людей підвищувався на 40-60% за умови, якщо хоча б у одного з їх біологічних батьків була подібна проблема.

Читайте також: У поганій пам'яті винні зайві гени

Популярні новини зараз
Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію
Показати ще

Показники стану серця прийомних батьків ніяк не впливали на здоров'я прийомних дітей. Навіть якщо обоє батьків мали ішемічну хворобу серця, їх прийомні діти могли ніколи з нею не перетнутися.

Таким чином учені зробили висновок, що ризик розвитку ішемічної хвороби серця не передається з покоління в покоління за допомогою способу життя в сім'ї, а лише генетичним шляхом від біологічних батьків. При цьому вони підкреслили, що все ж краще вести здоровий спосіб життя і не провокувати організм.