Генпрокуратура не знайшла підстав для затримання депутата від Опозиційного блоку Сергія Клюєва. Із екс-чиновників, проти яких не відкриті кримінальні справи, будуть найближчим часом зняті санкції Євросоюзу.

"Обставини діяльності Сергія Клюєва є предметом дослідження низки кримінальних проваджень, в яких слідчим шляхом перевіряється його причетність до вчинення кримінально карних діянь", - відповіді на запит депутата від Блоку Порошенка Мустафи Найема заступник Генпрокурора України Олексій Баганець.

За інформацією Найема, в разі відсутності подання Генпрокуратури у Верховну раду про арешт Клюєва Євросоюз буде змушений зняти з нього і його активів усі санкції.

20 січня цього року Європейська служба зовнішніх справ направила уряду та правоохоронним органам України лист з попередженням про зняття санкцій за відсутністю доказів з низки колишніх українських чиновників, серед яких був Дмитро Табачник, Олена Лукаш, Віктор Янукович-молодший та братів Клюєвих.

Європейські чиновники були здивовані тим, що із Сергія Клюєва не знята недоторканість і не запроваджені кримінальні справи, за наявністю доказової бази. Причому, подання про початок цього процесу було підготовлено Генеральною прокуратурою ще за часи Віталія Яреми.

Популярні новини зараз

Пономарьов показав свою волохату подругу: чимось схожі один на одного

Львів'яни начхали на карантин вихідного дня кілометровими чергами: "А потім Садовий винен"

У Києві дівчину захопили в заручниці у власній квартирі - копи примчали за секунди

Біллі Айліш розповіла, як взяла у рот у 15 років: "Помістився повністю"

Показати ще

Нагадаємо, Сергій Клюєв був серед депутатів Партії регіонів, які голосували за "диктаторські закони 16 січня". 5 березня 2014 року рахунки братів Андрія і Сергія Клюєвих були заарештовані у Австрії за підозру в незаконному використанні бюджетних коштів. Більше ніж за рік, Генеральна прокуратура так і не знайшла доказів для завершення справи.