Генпрокуратура не знайшла підстав для затримання депутата від Опозиційного блоку Сергія Клюєва. Із екс-чиновників, проти яких не відкриті кримінальні справи, будуть найближчим часом зняті санкції Євросоюзу.

"Обставини діяльності Сергія Клюєва є предметом дослідження низки кримінальних проваджень, в яких слідчим шляхом перевіряється його причетність до вчинення кримінально карних діянь", - відповіді на запит депутата від Блоку Порошенка Мустафи Найема заступник Генпрокурора України Олексій Баганець.

За інформацією Найема, в разі відсутності подання Генпрокуратури у Верховну раду про арешт Клюєва Євросоюз буде змушений зняти з нього і його активів усі санкції.

20 січня цього року Європейська служба зовнішніх справ направила уряду та правоохоронним органам України лист з попередженням про зняття санкцій за відсутністю доказів з низки колишніх українських чиновників, серед яких був Дмитро Табачник, Олена Лукаш, Віктор Янукович-молодший та братів Клюєвих.

Європейські чиновники були здивовані тим, що із Сергія Клюєва не знята недоторканість і не запроваджені кримінальні справи, за наявністю доказової бази. Причому, подання про початок цього процесу було підготовлено Генеральною прокуратурою ще за часи Віталія Яреми.

Популярні новини зараз

Колишня Остапчука Олена Войченко показала, як живе з дітьми зараз: таке свято у них щодня?

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Показати ще

Нагадаємо, Сергій Клюєв був серед депутатів Партії регіонів, які голосували за "диктаторські закони 16 січня". 5 березня 2014 року рахунки братів Андрія і Сергія Клюєвих були заарештовані у Австрії за підозру в незаконному використанні бюджетних коштів. Більше ніж за рік, Генеральна прокуратура так і не знайшла доказів для завершення справи.