У мережі з'явилися фотографії новітніх російських САУ "Коаліція", які завантажені на залізничні платформи.

Інтернет спільнота активно обговорює кінцеву мету перекидання цієї новітньої зброї Росії (згідно wikipedia, виробництво САУ 2С35 "Коаліція-СВ" почалося в 2014 році). Припускають, що їх перекидають до Москви для участі в параді на 9 травня на День Перемоги, до якого ще цілих два місяці. Інші підозрюють, що скоро ці "Коаліції" можуть з'явитися на Донбасі в якості "віджатих у ЗСУ".

Експерти вважають, що Росія навряд чи стане відправляти на Донбас новітні зразки військової техніки, бо, їх можуть захопити українські військові та "передати американським друзям". Проте, є чимало численних фото- та відео фактів наявності в Луганській та Донецькій областях інших зразків російської бронетехніки, таких як БПМ-97 (КАМАЗ-43269) "Постріл" і ГАЗ-3937 "Водник", а також факти використання російсько-терористичними військами РСЗВ 9К51М "Торнадо-Г", яких немає на озброєнні інших країн, крім Росії. Якщо врахувати, що МО Росії використовує територію України як полігон для випробування новітніх зразків озброєння, то припущення цілком обгрунтовано.

Крім того, стає зрозумілим, для чого російсько-каральним військам так важливо було захопити Дебальцеве. Тепер через цей великий залізничний вузол Росія зможе перекидати бойовикам Донбасу техніку і боєприпаси ешелонами.