Українці все більше витрачають на оплату комунальних послуг зі своїх доходів. Іншою значною статтею витрат є продукти харчування. Витрати на це в I кварталі зросли на 6%, що складає майже 60% від загальних доходів.

Про це повідомляє Державна служба статистики. До витрат на оплату житлово-комунальних послуг відносять водопостачання, газ, електрика, послуги ЖЕКів та інше. На це та на продукти харчування українці в січні-березні цього року витрачали до 57,9% доходів. В аналогічному періоді минулого року цей показник становив 52,4%.

Зазначається, що частка витрат на харчування в I кварталі 2016 року збільшилась до 41,5% з 37,7% роком раніше, а на комуналку – до 16,4% з 14,7%. В зв'язку з цим на інші потреби населення почало менше витрачатися.

Витрати на транспорт знизились – до 8,7% з 10,2%, на алкоголь і сигарети – до 6,3% з 7%, на одяг і взуття – до 3,9% з 4,2%, на побутову техніку – до 3,3% з 3,8%. Також менше українці приділяють уваги й власному здоров'ю. Витрати на це впали до 6% з 6,3%.

Нагадаємо, Міністерстві соціальної політики прогнозує зростання кількості сімей, яким потрібна буде субсидія. Їх кількість цього року зросте до 8-9 мільйонів з 5,5 мільйонів. Причиною цього стало значне збільшення тарифів за комунальні послуги.