Леоніда Кузьміна із міста Сімферополя змушують звільнитися з роботи за те, що він брав участь у мирній акції на честь 101-річниці від дня народження Тараса Шевченка. Чоловік працює вчителем у школі. Одразу після мітингу його та ще двох учасників мітингу затримала російська поліція, пред'явивши обвинувачення за порушення правил проведення масової акції. Коли наступного дня Леонід прийшов на роботу, його начальник викликавйого до себе в кабінет, вимагаючи звільнитися.

"Директор школи, в якій я працюю, сказав, що вчителю не личить займатися політичною діяльністю. Мовляв, це ганьба для всіх педагогів. І таким чином я порушую нормальну роботу навчального процесу, даючи приводи для конфліктів. Сказав, щоб сам написав заяву на звільнення. Якщо ж опиратимуся, то звільнить по статті. А я нічого поганого не зробив. На день народження поета я з кількома десятками однодумців зібралися в Гагарінському парку і просто читали його вірші. Все було мирно. Але одразу після зустрічі мене та ще двох учасників акції затримала російська поліція. Допитували і лише через три годин відпустили. Нас звинувачуют, що нібито ми демонстрували українську символіку, яку не прописали в заявці на мітинг", - розповідає Леонід.

Під час мітингу учасники вигукували "Слава Україні!",розгортали кримськотатарський та два українських прапори з надписом "Крим - це Україна". Леоніда та ще двох учасників, які були затримані разом із ним, судитимуть.