Китайська промислова компанія CSR Sifang завершила створення першого в світі наземного трамваю, який працює на водневих батареях.

Для того, щоб повністю зарядити трамвай, що працює на водневих батареях, необхідно всього лише три хвилини. Цього заряду вистачає на 100 кілометрів шляху із максимальною швидкістю руху в 70 кілометрів на годину.

Трамвай має три вагони, місткість яких складає більше 60 посадочних місць. Всього ж він може перевозити близько 400 осіб одночасно. Крім того, у трамвай низьке розташування підлоги, він знаходиться лише в 37,8 сантиметрах від рейок, тож немає необхідністі будувати для нього платформу.

Раніше розробники з багатьох країнах займалися проектуванням громадського транспорту,який працював би на водні. Зокрема, у Венеції на цей екологічний вид "палива" планували перевести річкові трамваї - "вапоретто". Також водневий гібрид трамвая та автобуса AutoTram спроектували в німецькому Інституті транспорту та інфраструктурних систем Fraunhofer. За планами, AutoTram мав розвивати швидкість до 60 кілометрів на годину, а елементи зарядки розташовані на його даху.