180 днів в закритій від зовнішнього світу капсулі проведуть четверо китайських добровольців. Вони стануть учасниками експерименту з відпрацювання технологій і вивчення людських можливостей для далеких космічних польотів.

В команду увійшли троє чоловіків і одна жінка, яких вибрали з двох тисяч кандидатів, пише ТАСС з посиланням на "Синьхуа".

Двоє з учасників експерименту – фахівці з Китайського центру космонавтів, двоє інших не мають будь-якого досвіду підготовки до польотів в космос.

Обсяг капсули, що встановлена на півдні Китаю в місті Шеньчжень (провінція Гуандун), складає 1340 кубометрів, площа внутрішніх приміщень - 370 кв. м. Усередині капсули фахівці встановили систему життєзабезпечення, схожу з тією, що застосовується в китайських пілотованих космічних кораблях "Шеньчжоу".

Читайте також: NASA проведе в космосі експеримент (відео)

У капсулі передбачена система рециркулювання води і кисню. Добровольці зможуть самостійно забезпечувати себе їжею, вирощуючи тут же 25 видів рослин, серед яких пшениця, картопля, батат, арахіс, салат-латук, соя, китайська капуста, помідори і навіть полуниця та черешня.

За життям і самопочуттям добровольців будуть спостерігати дослідники, щоб з'ясувати, як перебування в замкнутому просторі впливає на їх психологічний стан і біоритми.