Киян ніщо не врятує від дорогої комуналки

поділитись
Багато киян сприйняло вчорашнє рішення Київради про мораторій на нові тарифи як фактичне скасування цих  тарифів мінімум до жовтня цього року

Багато киян сприйняло вчорашнє рішення Київради про мораторій на нові тарифи як фактичне скасування цих тарифів мінімум до жовтня цього року, пише strana.ua.

Однак мараторій на введення з 1 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги, який 7 липня Київрада оголосив на території Києва до 1 жовтня 2016 року, не має юридичної сили.

Справа в тому, що два роки тому прийняли закон, який передав повноваження щодо встановлення тарифів регулятору - Національній комісії з регулювання електроенергетики і комунальних тарифів. Виходячи з цього закону, київська влада насправді немає ніяких важелів , щоб зупинити рішення регулятора. Про це, зокрема, сказав економічний експерт Валентин Землянський, назвавши дане рішення Київради популізмом.

Читайте також: Комунальні тарифи завищені на 30%

Той факт, що влада Києва дійсно не має повноважень впливати на тарифи, підтвердив сьогодні і голова комісії ЖКГ Київради Олександр Клюс.

"Мораторій - це просто заява депутатів про те, що вони проти підвищення. Вони ніби дають сигнал про це президенту, Верховній Раді та Кабміну - щоб ті ще раз переглянули підвищення тарифів для киян ", - сказав він.

Голова комісії ЖКГ Київради підтвердив, що киянам таки доведеться платити за новими тарифами.

Що стосується Нацкомісії з регулювання тарифів на комунальні послуги, то там просто посміялись з такої заяви депутатів.

"Цей мораторій не має ніякої юридичної сили. Вони можуть прийняти мораторій хоч на схід сонця, але хіба це щось дасть? Щоб допомогти населенню, потрібно приймати програми з енергозбереження, виділяти на це гроші з бюджету, а не просто виступати з необгрунтованими заявами", - пояснив колишній член НРТКУ Андрій Герус.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Київ, Київрада, мораторій на тарифи, тарифи, тарифи на гарячу воду, тарифи на гарячу воду в Києві, тарифи на ЖКГ, тарифи на комунальні послуги, тарифи на холодну воду
Вибір редакції, Суспільство
22.03.2018
Уже почалися мітинг і перепалки
0
0
11:33 22.03.2018
Тільки в Древньому Києві можна побачити стародавні породи, яким понад тисячу років
0
0
17:17 21.03.2018