Депутати Київської міської ради пропонують діловодство і документацію на підприємствах та в організаціях, а також спілкування з клієнтами в закладах громадського харчування вести державною мовою.

Як повідомив сайт Київради, сьогодні депутати розглянули проект рішення "Про подолання наслідків радянської окупації в мовній сфері"

"Документом пропонується встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій комунальної форми власності є державна мова - українська", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Київрада знайшла 18 млн грн на квартири родинам загиблих воїнів

Також в проекті чітко окреслено, що в столиці України спілкування з клієнтами, меню в кафе та ресторанах та інші послуги в сфері обслуговування першочергово повинні здійснюватись українською мовою. Що ж стосується російської, чи іншої іноземної мови, то переходити на неї варто лише тоді, коли клієнт сам про це попросить.

Популярні новини зараз

У Львові помер молодий сержант: "Зустрічав біля суду з посмішкою"

Полякова пообіцяла знятися без трусів, але дещо попросила взамін: "Просто на секунду..."

Львівські маршрутники з'їхали з глузду: мінус 50 гривень

Показати ще

Що стосується рекламних оголошень, вивісок, плакатів, афіш, повідомлень та інших форм аудіо- і візуальної реклами, то вони також мають бути написані чи звучати українською мовою.

"Це рішення носитиме рекомендаційний характер і покликане відновити історичну справедливість щодо нашої мови, яка століттями пригнічувалася", — наголосив депутат Київради Юрій Сиротюк, який подав на розгляд відповідне рішення.