Депутати Київської міської ради пропонують діловодство і документацію на підприємствах та в організаціях, а також спілкування з клієнтами в закладах громадського харчування вести державною мовою.

Як повідомив сайт Київради, сьогодні депутати розглянули проект рішення "Про подолання наслідків радянської окупації в мовній сфері"

"Документом пропонується встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій комунальної форми власності є державна мова - українська", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Київрада знайшла 18 млн грн на квартири родинам загиблих воїнів

Також в проекті чітко окреслено, що в столиці України спілкування з клієнтами, меню в кафе та ресторанах та інші послуги в сфері обслуговування першочергово повинні здійснюватись українською мовою. Що ж стосується російської, чи іншої іноземної мови, то переходити на неї варто лише тоді, коли клієнт сам про це попросить.

Що стосується рекламних оголошень, вивісок, плакатів, афіш, повідомлень та інших форм аудіо- і візуальної реклами, то вони також мають бути написані чи звучати українською мовою.

"Це рішення носитиме рекомендаційний характер і покликане відновити історичну справедливість щодо нашої мови, яка століттями пригнічувалася", — наголосив депутат Київради Юрій Сиротюк, який подав на розгляд відповідне рішення.