Голова МЗС Росії Сергій Лавров вимагає публічних пояснень від Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) щодо внесення мельдонія до списку заборонених препаратів. Таким чином чиновник намагається врятувати Марію Шарапову та інших російських спортсменів від дискваліфікацій.

За інформацією BBC, WADA зробила мельдоній забороненим препаратом 1 січня 2016 року. Але до цього багато спортсменів з РФ вживали цю речовину, і тепер їх відсторонили від змагань.

"Я вимагаю відповідей на запитання. Чому WADA внесла мельдоній до списку заборонених і не попередила про це нас, наукове товариство та експертів?" - заявив Лавров.

Зазначимо, що зараз на вживанні вищезгаданого препарату "погоріли" тенісистка Шарапова, велогонщик Едуард Варганов, ковзаняр Павло Куліжніков, волейболіст Олександр Маркін та інші. Цікаво, що мельдонієм користувались чомусь виключно росіяни.

Читайте також: За день Шарапова втратила $140 мільйонів - ЗМІ

Більше за всіх постраждала саме Шарапова. Антидопінговий комітет ще не визначився, як саме карати росіянку, але вона вже втратила спонсора в особі виробника одягу Nike. Загальні її збитки з цього скандалу оцінюються десятками мільйонів доларів.