Засновник і гендиректор SpaceX Елон Маск виступав сьогодні на конференції IAC з доповіддю про плани компанії по колонізації Марса. Одним з головних її моментів стала Interplanetary Transport System (ITS) - система міжпланетного транспорту, яка буде використана для доставки перших колоністів на Червону планету.

Згідно проморолику ITS, ракета з космічним кораблем спочатку виводиться на орбіту, а потім відділяється від корабля і повертається на Землю. На орбіті відбувається дозаправка корабля, а потім він розкриває сонячні панелі, що генерують потужність в 200 кіловат, і починає рух до Марсу.

Згідно попереднім твердженням, в планах Елона Маска відправити людей на Марс до 2024 року. За уточненого графіку, перші експедиції почнуться ще в кінці 2022 року.

Читайте також: Як NASA готується до першої висадки на Марс (ФОТО)

Перші місії до Червоної планети почнуть реалізовуватися вже з 2018 року - наприклад, скидання припасів і іншого приладдя для виживання перших колоністів. Кожен корабель Dragon зможе "відвозити" 2-3 тонни корисного вантажу.

Популярні новини зараз
путін вирішив допомогти ЗСУ, і власноруч знищив бригаду окупантів із Бучі - ISW Криваве пророцтво Ісуса підтвердилося: "біблійна бомба" в Єрусалимі Боротьба продовжиться до останнього живого агресора: Швеція разом із партнерами почне виробляти зброю для ЗСУ Відому акторку Енн Хеч із "Шість днів, сім ночей" відключать від апаратів після ДТП, мозок вже помер: "Вона не виживе"
Показати ще

За оцінкою Маска, зараз вартість подорожі на Марс в розрахунку на одну особу становить 10 мільярдів доларів. У разі, якщо її вдасться скоротити до ціни одного будинку в США, багато людей зможуть розпочати переселення на Червону планету. Для цього буде потрібно використовувати повністю поновлювані засоби, правильне, ефективне паливо, яке можна виробляти прямо на Марсі, а також заправляти кораблі на орбіті, а не витрачати гроші на доставку палива на орбіту кожен раз при відправленні нового корабля.

За словами Маска, відео симуляції ITS - результат роботи не художників, а інженерів: в ньому відображено точно те, чого намагається досягти SpaceX, і практично майбутні кораблі будуть ідентичні тому, що зображено в ролику.

Одна подорож до Марса в залежності від року, в який будуть проходити польоти, буде займати від 90 до 150 днів. На думку Маска, в процесі польоту команда корабля повинна отримувати задоволення - у відсіку можна буде насолоджуватися нульовою гравітацією, дивитися фільми, проводити лекції чи відпочивати в ресторані.