Офіційний Київ готовий розмовляти з представниками Донбасу. Але не з польовими командирами, а з тими, кого населення регіону обере під час законних місцевих виборів. Про це сказав, заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко, якого цитує радіо "Свобода".

"Ми не можемо і не будемо розмовляти з польовими командирами. Для цього є вибори, і той, кого на них буде обрано. Ми готові говорити з ким завгодно, кого оберуть на них, навіть якщо це виявиться Плотницький. А підсовувати якихось російських громадян або найманців і робити з них лідерів Донецька та Луганська – це несправедливо", – зазначив він.

Пристайко нагадав, що вибори на підконтрольних "ДНР" і "ЛНР" територіях можуть відбутися лише після відведення звідти озброєння і військ.

На початку березня бойовики повідомляли, що вони начебто завершили відведення свого важкого озброєння. Але українські силовики кажуть, що сепаратисти лише перегруповують сили для завдання нових ударів. Представники незаконних "ЛНР" і "ДНР" також заявляють, що українська влада має фінансувати підконтрольні їм території і здійснювати там соціальні виплати. Офіційний Київ пояснив, що не збирається скеровувати гроші туди, де не контролюватиме їхню адресність.

Нагадаємо, в інтерв'ю "Знай" колишній народний депутат Тарас Чорновіл сказав, що в разі реальних виконання Мінських домовленостей-2 "якусь частину цієї банди доведеться легітимізувати". Після цього на нині окупованих територіях мають відбутися місцеві вибори.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль приховувала коханого? Відомий продюсер розкрив карти: "Стали рідними"

Фреймут в обіймах красеня зруйнувала репутацію "снігової королеви": "Завжди закохана"

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

Астаф'єва в бікіні зізналася, що любить брати до рота: "Тіффані й не снилися такі..."

Показати ще

"На них місцеве населення обере своїх представників до місцевих рад. А державні адміністрації, натомість, мають очолити люди Києва. Звісно, це будуть компромісні фігури, здатні домовлятися. Це нагадує мені Боснійський уряд в мініатюрі часів Балканської війни. Його ефективність була практично нульова, але компроміс - завжди гнилий. За 3 роки – термін, який Верховна Рада заклала, ухвалюючи закони перехідного періоду, – на територіях "ДНР" і "ЛНР" або відбудеться реінкарнація, або знову почнеться війна", - прогнозує Тарас Чорновіл.