Офіційний Київ готовий розмовляти з представниками Донбасу. Але не з польовими командирами, а з тими, кого населення регіону обере під час законних місцевих виборів. Про це сказав, заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко, якого цитує радіо "Свобода".

"Ми не можемо і не будемо розмовляти з польовими командирами. Для цього є вибори, і той, кого на них буде обрано. Ми готові говорити з ким завгодно, кого оберуть на них, навіть якщо це виявиться Плотницький. А підсовувати якихось російських громадян або найманців і робити з них лідерів Донецька та Луганська – це несправедливо", – зазначив він.

Пристайко нагадав, що вибори на підконтрольних "ДНР" і "ЛНР" територіях можуть відбутися лише після відведення звідти озброєння і військ.

На початку березня бойовики повідомляли, що вони начебто завершили відведення свого важкого озброєння. Але українські силовики кажуть, що сепаратисти лише перегруповують сили для завдання нових ударів. Представники незаконних "ЛНР" і "ДНР" також заявляють, що українська влада має фінансувати підконтрольні їм території і здійснювати там соціальні виплати. Офіційний Київ пояснив, що не збирається скеровувати гроші туди, де не контролюватиме їхню адресність.

Нагадаємо, в інтерв'ю "Знай" колишній народний депутат Тарас Чорновіл сказав, що в разі реальних виконання Мінських домовленостей-2 "якусь частину цієї банди доведеться легітимізувати". Після цього на нині окупованих територіях мають відбутися місцеві вибори.

Популярні новини зараз

Діаманти і чисте золото: в Україні створили найдорожчу сукню, від вартості і фото падає щелепа

Пугачова і Галкін приховували ще двох дітей, знайомтеся: Гаррі і Ліза, Аліна і Гриша

Українцям виплачуватимуть пенсії за новою схемою: що зміниться в 2020 році

Після обшуків на "Прямому" Матвій Ганапольський зробив скандальну заяву: "Те, що хочуть від нас чути"

Показати ще

"На них місцеве населення обере своїх представників до місцевих рад. А державні адміністрації, натомість, мають очолити люди Києва. Звісно, це будуть компромісні фігури, здатні домовлятися. Це нагадує мені Боснійський уряд в мініатюрі часів Балканської війни. Його ефективність була практично нульова, але компроміс - завжди гнилий. За 3 роки – термін, який Верховна Рада заклала, ухвалюючи закони перехідного періоду, – на територіях "ДНР" і "ЛНР" або відбудеться реінкарнація, або знову почнеться війна", - прогнозує Тарас Чорновіл.