На Енцеладі знайдені мікрочастинки, які можуть говорити про існування життєдіяльності.

Вчені вважають, що частинки, які знайшов міжпланетний корабель Cassini в космічному пилу на Енцеладі, одному з супутників Сатурна, підтверджують гіпотезу про те, що там могло б існувати життя.

У 2004 році, найбільший з коли-небудь запущених NASA, міжпланетний апарат Cassini прибув на орбіту Сатурна. З тих пір він відправив масу інформації про планету і деяких з її супутників. Завдяки отриманим відомостям, вчені вважають, що на одному з них - Енцеладі - можлива теплова активність на дні океану, яка є умовою існування життя.

"Енцелад може являти собою досить типове космічне тіло, що живе в Галактиці: це один з крижаних супутників, дрейфуючих навколо гігантської газової планети, розташований далеко за рамками її" населеної зони ", але тим не менш здатний утримувати рідку воду нижче своєї крижаної поверхні", - заявив співробітник Європейського космічного агентства Ніколя Альтобеллі.

Дослідники протягом чотирьох років вивчали космічний пил з орбіти Сатурна. Їм вдалося виявити надмалі пилові частинки, які дорівнюють 4 - 16 нанометрів в діаметрі (щоб чіткіше уявити собі цей розмір -1000000 нм може поміститися на голівці шпильки).

Популярні новини зараз

Тіна Кароль приховувала коханого? Відомий продюсер розкрив карти: "Стали рідними"

Українка народила доньок-близнючок у "сорочці", кадри стали сенсацією: унікальні дівчатка

Вагітна українка із серцем воїна загинула на Донбасі і надихнула мільйони: "Була на сьомому місяці..."

Трирічну принцесу розбив інсульт, молода мама благає про допомогу: "Донечка - моє серце"

Показати ще

Виявлені дослідниками частинки пилу багаті кремнієм, що, на їхню думку, вказує, що вони походять завдяки гідротермальній діяльності.