НАБУ почало кримінальне розслідування відносно глави Національного банку України Валерія Гонтаревої. Слідчі перевірять достовірність фактів, наведених в розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності , що свідчать про співпрацю голови з заступником глави російського банку ВТБ Юрієм Соловйовим.

"Мова йде про так зване "американське досьє", яке влада США передала українській делегації під час недавнього візиту. Як заявив минулого тижня екс-глава СБУ Валентин Наливайченко, влада США має в розпорядженні вагомий компромат на главу НБУ і її партнерів. Із озвученої Наливайченком інформації відомо про корупційні кошти, які Гонтарева та її соратники використовували для оплати послуг піар-компаній (на території США). Однак є відомості про те, що в американських матеріалах містяться незаперечні докази того, що Гонтарєва продовжує вести справи з російськими бізнес-партнерами, використовуючи для цього офшорні компанії", – повідомляє "Главком".

Є безліч прикладів, які доводять лояльність Гонтаревої до банків з російським капіталом. Один з останніх скандалів пов'язаний з "Промінвестбанком", чиєю материнською структурою є російський державний "Внєшекономбанк". У грудні минулого року "ПІБ" отримав рефінансування від НБУ в розмірі 200 млн грн. В кінці березня цього року "Промінвестбанк" ще раз отримав таку ж суму від Нацбанку, так як відчуває давно проблеми з ліквідністю, а допомоги від материнського російського "Зовнішекономбанку" явно не достатньо. Мало того, "ВЕБ", який перебуває під санкціями США, публічно заявив про бажання позбутися від свого "дочірнього" банку в Україні. Проблеми з ліквідністю і капіталом "Промінвестбанку" представники ЗЕБа оцінили в $ 650 млн.

Читайте також: НБУ: Гонтарева не йде

На думку видання, під тиском цих фактів Порошенку все-таки доведеться прийняти рішення про відставку Гонтаревої.

Популярні новини зараз
Анна Кошмал з "Сватів" потішила шанувальників домашнім фото сина: як він виріс Дівчині відомого українського боксера Лізіан Гутьєррес погрожують росіяни через фото на танку у Бучі: "Знаємо, де твоя родина" Тарологиня Людмила Хомутовська сказала, що стане знаком кінця війни, загибель неминуча: "Починаючи з 190 дня" Гордон розкрив головну "таємницю" пропагандистки Скабеєвої, ще й роман із Соловйовим приписав: "У них кохання"
Показати ще

Також найближчим часом можуть бути опубліковані передані із США матеріали, які доводять, що глава НБУ Валерія Гонтарева продовжує співпрацю з російським бізнесом під час її роботи в Нацбанку.