Дослідники з Шанхайського університету розробили рідкий матеріал, який можна розрізати і надавати йому різноманітну форму. Він схожий за своїми властивостями на желатин. Для цього рідину покрили шаром гідрофобного матеріалу. Товщина його становить лише 20 нанометрів.

Створений матеріал складається зі спеціальних силіконових часток. Він є одношаровим, тобто складається всього з однієї молекули в товщину. Через таку структури матеріал залишається прозорим. Дослідники називали його "рідким пластиліном". Якщо переміщати матеріал за допомогою гідрофобного інструменту, то він зберігає свою форму.

Читайте також: Корейці перетворюють сонячне світло у водень

Матеріал зберігає властивості рідини. Коли ж дві краплі наблизити один до одного, то вони легко зливаються.

Опуклі краплі рідкого пластиліну можуть використовувати для виробництва рідких збільшувальних лінз. Дослідники виявили ще одну особливість матеріал - уповільнення хімічної реакції. Коли в нього додають хімічні речовини, то вони розчиняються повільніше, ніж у звичайній рідини.

Популярні новини зараз

Яке свято 18 листопада: чого не можна робити в цей день

Головне за ніч: гучний скандал у Зеленського, масові заворушення в столиці і звільнення тисячі чиновників

Донька скандального Добкіна в екстраміні побешкетувала в туалеті ресторану: відео спливло у мережі

Не встигли відійти від грибів, як "Укрзалізниця" знову "потішила" пасажирів: "У всіх обман зору"

Показати ще

Таким чином, краплі рідкого пластиліну можуть використовуватися хіміками як мініатюрні "пробірки". Прозорість матеріалу дозволить спостерігати за подіями хімічними процесами.