Робот складається зі стрижнів, які з'єднані між собою за допомогою приводів.

Інженери НАСА представили робота, конструкція якого складається зі стрижнів, з'єднаними один з одним за допомогою приводів. Такий тип роботів буде корисний у майбутніх місіях на Титан та інші супутниках планет. Про свою розробку інженери збираються розповісти на Міжнародній конференції з робототехніки та автоматики.

Краї стрижнів з'єднані між собою міцними нитками, довжину яких регулює привід. Така конструкція дозволяє роботові рівномірно розподіляти навантаження. Також, апарат здатний легко міняти форму, вільно переміщатися по пересіченій місцевості, а також пакуватися і розпаковуватися. Це дозволяє зменшить його вагу і розміри при транспортуванні в космосі.

Конструкція робота передбачає налаштування жорсткості. Навіть при механічній деформації 75 відсотків своїх стрижнів дозволяє він може продовжувати свою роботу. Це особливо актуально при сильних ударах об тверді поверхні та роботі в умовах низької гравітації, наприклад на Титані - найбільшому супутнику Сатурна (прискорення вільного падіння там приблизно в сім разів менше земного).

Інженери представили кілька варіантів робота. На виставці буде представлено апарат SUPERball з 6 стрижнями і 12 приводами. Остаточна версія робота буде містити, як очікується, 24 приводи. Наукове обладнання буде розміщуватися всередині стрижнів.

Популярні новини зараз

Єгор Гліб в минулому? Ані Лорак показала нового фаворита, дуже схожий на Мурата

Аномальна зима: синоптик озвучила прогноз, якого раніше в Україні ніколи не було

Спортивна донька Ющенка у червоному купальнику заткнула за пояс Памелу Андерсен – Малібу чекає

Українська Кардашьян закрилася у примірювальній магазину і почала "любити" себе

Показати ще

Конференція з робототехніки та автоматики пройде з 26 по 30 травня в Сіетлі. На ній будуть представлені, в тому числі, і перспективні концепції для майбутніх досліджень космосу і Землі.