Космічне відомство США вивело на навколоземну орбіту лабораторію, яка займатиметься вивченням магнітних полів. За допомогою місії Magnetospheric Multiscale (MMS) вчені зможуть більше дізнаються про магнітне перез'єднання.

Про запуск представники NASA розповіли в Twitter.

12 березня ракетоносій Atlas 5 стартував з мису Канаверал. Головне завдання місії - це вивчення магнітного перез'єднання. А саме процесу, при якому відбувається сходження і перестроювання ліній магнітного поля з різних магнітних доменів. Його можна спостерігати на прикладі з'єднання і роз'єднання магнітних полів планети Земля. При цьому вивільняється колосальна кількість енергії.

Вже запущено чотири однакових космічних апарати. Вони мають восьмикутну форму і після виведення на орбіту утворюють собою щось схоже на піраміду. За допомогою такої побудови можна створити тривимірну карту процесу.

Фахівці ставлять перед собою мету з'ясувати, якими особливостями володіє магнітне перез'єднання в атмосфері зірки або околицях чорної діри. Для цього, вони хочуть детально вивчити механізми, що відбуваються в земній магнітосфері.

Популярні новини зараз

На Тернопільщині раптово помер янгол у білому халаті, Україна ридає: "Господь прийме його світлу душу"

У США помер український меценат і лікар Юрій Сас-Подлуський: повернув реліквії Шептицького і врятував сотні людей

Ірину Білик рознесло на "Осколки": "Зустрів і покохав"

Тіна Кароль після гарячої фотосесії без трусиків отримала бурю критики: "Звичайна жидівська..."

Показати ще