Головний виконавчий директор Diamond Age Capital Advisors Слава Рабинович прокоментував критику на його публікації про Олексія Венедиктова (головний редактор "Ехо Москви", - ред.) та про його діда, що служив в НКВС.

Про це Рабинович написав у своєму блозі на порталі "Обозреватель".

Зазначимо, раніше в публікації на Facebook, Рабинович написав, що дід Венедиктова організовував загороджувальні загони під час Великої вітчизняної війни й розстрілював солдатів і офіцерів у складі польових Військових трибуналів.

Як пояснив блогер, публікацію він написав у контексті недавньої програми з православним РПЦшним фашистом Чапліним (священик Російської Православної Церкви, протоієрей, - ред.), яка не тільки вийшла в прямому ефірі, а й висить на сайті "Еха" - аудіо, відео та повний транскрипт. Чаплін там говорить, що вбивати людей - це прийнятно, і навіть добре - вбивати "внутрішніх ворогів".

За словами Рабиновича, він би не став писати щось подібне про Венедиктова, однак, на його думку, в країні, яка ще зовсім недавно була в складі G-8, недобре такі програми по радіо пускати, та ще на сайті радіостанції вивішувати. Особливо після того, як ефір Віктора Шендеровича від 24 грудня 2015 року було знято з сайту в день його виходу й він більше туди не повернувся. Просто тому, що Шендерович говорив про Путіна.

Популярні новини зараз
Дружина першого "Холостяка" Макса Чмерковського налякана після трьох викиднів: "Просто скажу, як є" Коли школярі Києва повернутись за парти? У Віталія Кличка заявили про закінчення зимових канул: укриття готові Ви ніколи не матимете грошей, якщо у вас є щось із цього списку: не залишіться з порожнім гаманцем Гаманці пенсіонерів стануть "пухлішими": хто отримає велику надбавку в 2023 році
Показати ще

"Тобто фашистські заклики Чапліна - можна на сайт, а Шендеровича про Путіна - з сайту знімаємо. Так вирішив Венедиктов. А ще мені пишуть, що я даремно діда приплів. Що онук за діда не відповідає", - пише Рабинович.

Однак, коментуючи відео Венедиктова про ордени його дідів, Рабинович звернув увагу, що головний редактор російського ЗМІ, підтверджує, що один із його дідів служив у НКВС, був у складі СМЕРШу.

Блогер пояснив, що знаєте, про СМЕРШ не з чуток. У нього були родичі, долю яких ще в дитинстві зламав СМЕРШ.

Як розповів Рабинович, вони були вивезені з окупованої частини СРСР до нацистської Німеччини й опинилися в концентраційному таборі, де над ними нацисти ставили медичні досліди. Дивом виживши, але ставши інвалідами, брат і сестра в 1945 опинилися в західній зоні окупації союзників, після чого були взяті, за квотою, на адаптацію і лікування до Фінляндії, в фінську сім'ю. Фінська сім'я їх виходила, вони стали одужувати. У них з'явилися мама й тато. Вони їх так називали. І заговорили по-фінськи.

Проте потім до дому цієї сім'ї під'їхала радянська військова вантажівка. Там були люди з автоматами - офіцери СМЕРШу. Вони відібрали дітей у цієї фінської сім'ї під дулами автоматів і відвезли їх до Ленінграда - в спецдитприймач НКВС. Далі дитинство цих дітей пройшло в дитбудинку в післявоєнному голодному й зруйнованому Ленінграді. Ось, що таке СМЕРШ, крім загрядотрядів і розстрілів.

Рабнович наводить приклад: "уявіть собі, сидить такий ось директор якоїсь популярної берлінської радіостанції де-небудь на ток-шоу якоїсь берлінської телевізійної програми й голосно та публічно хизується тим, що його дід служив у Гестапо або в СС. Хвалиться його нагородами.

"Ви розумієте або ви не розумієте?", - нарікає блогер.

Як підкреслив Рабинович, таке відбувається тому, що більшість людей не розуміють, що говорить Венедиктов, не розуміють всієї абсурдності його публічного вихваляння своїм дідусем-НКВСівцем.

Коментуючи ефір попа-фашиста Чапліна, болгер уточнює, що в даному випадку заклики вбивати людей, у тому числі "внутрішніх ворогів", несуться не з Храму Христа Спасителя, не з Сергієва Посада, не з резиденції Гундяєва, і навіть не з Кремля. Вони йдуть зі студії "Еха Москви", а також з їх сайту.

Блогер запропонував попросити Венедиктова вивісити "Mein Kampf", без анотацій і коментарів істориків, у розділі "Блоги" на сайті "Ехо", щоб усі коментували: типу, "Гітлер - особистість неоднозначна, це ще потрібно перевірити, а чи був взагалі Голокост ...".

"Тому Венедиктов зігує й каже: "Путін - мій президент", - підсумував Рабинович.

Підготувала: Ася Рябошапка