У казках усього світу є конфлікт між мачухою і сиріткою, проте українські казки, що базуються на цьому сюжеті, докорінно відрізняються від інших, повідомляє lovelylife.in.ua.

В Україні за звичаєвим правом у нас була материзна – тобто спадщина передавалася за материнською лінією і йшла тільки за жіночою лінією: ніхто з чоловіків не міг на неї претендувати.

Ця традиція брала початок із прадавніх часів і тривала до козацької доби.

Що ж цінували в український жінці значно більше за вроду? Головною чеснотою дівчини вважалася працьовитість

Ілля Муромець і Кощій Безсмертний – наші

Популярні новини зараз
Взимку українців можуть очікувати нові випробування: відключення світла ще квіточки Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Одним з давніх жанрів героїчного епосу українського народу були билини.

На користь їхнього українського походження говорить, по-перше, час виникнення – в період становлення Київської Русі.По-друге, місця, де в билинах відбуваються події, – це Київ, Чернігів, тощо.

Так, в билині богатир Ілля Муромець доїжджає з дому до Києва всього лиш "від заутрені до обідні". І не дивно, адже його дім зовсім поруч – це містечко Муромськ, що на Чернігівщині.

В українській казці про Івана Вітра головним антигероєм є страшний змій Козьолок, подолати якого у двобої нікому не вдавалося.

Зазнавши поразки, Іван Вітер вирішує діяти хитрістю: за допомогою жінки змія вивідує, де ж зберігається сила Козьолка. І виявляється, що вона – у чистому полі, де під великим каменем сховано скриню.

Пан Коцький, "дівка семилітка", Залізноноса Баба, Кобиляча Голова, Івасик-Телесик, персонаж – Видимо-Невидимо- невидимий помічник є тільки в українських казках.

Символічні казки з страшними персонажами в яких приховано сакральний зміст також є особливістю деяких українських казок. Божества з людським обличчям і надздібностями. Русалки,змії,водяні це все міфічні істоти, які згадуються в українському епосі.