Офіцери ЗСУ звернулися до президента і Верховного головнокомандувача Петра Порошенко. Представників ЗСУ обурює всеохоплююча некомпетентність і недієздатність керівництва Генштабу. Прірва недовіри між керуючими штабами (ГШ, АТО, сектор) і бойовими частинами та підрозділами досягла критичного рівня.

Дебальцевська проблема, що затяглася більш ніж на пів року, виявила тотальну некомпетентність у питаннях тактики, оперативного управління а також планування бойових дій. Офіцери звинувачують керівництво в тому, що їх рідкісні візити на передову - чергова профанація і показуха. Те ж стосується регулювання питань матеріального забезпечення армії зброєю, амуніцією, провіантом.

Саме внаслідок повної бездіяльності вищого керівництва 15-го лютого під Дебальцево українські солдати 17 ОТБр 40 ОМПБ виявилися ізольованими від основного угрупування - в повному невіданні і без найменших інструкцій.

Вихід з ситуації, що склалася, на думку офіцерів, такий: термінова і тотальна заміна всіх "кабінетних" керівників. У країні є професіонали з позитивним досвідом ведення дій в реальних бойових умовах, які користуються повагою своїх підлеглих. Саме на них логічно робити ставку.