Окуляри під назвою IRIS II допоможуть повернути незрячим людям зір. Розробники вже отримали дозвіл на проведення клінічних випробувань від провідних європейських медичних організацій.

Створила окуляри компанія Pixium Vision. Вони складаються з трьох основних компонентів. Це окуляри з вбудованою відеокамерою, портативний комп'ютер, а також очний імплант. Камера отримує картинку, її аналізує комп'ютер, і по бездротовому зв'язку передає на датчик, встановлений під сітківку ока.

Імплант оснащений 150 електродами і здатний стимулювати зоровий нерв. З його допомогою людина зможе розрізнити чорні, білі, а також близько десятка відтінків сірого кольору. Розробники говорять, що після адаптації пацієнти, що раніше страждали від повної сліпоти, зможуть розрізняти риси обличчя людей, а також великий шрифт.

Перші експерименти проводять для жителів Великобританії, Франції, Німеччини та Австрії. Окуляри допоможуть знову бачити людям, які страждають від синдрома Ушера, колбочко-паличкової дистрофії, хороідеремії та деяких інших захворювань.

Нагадаємо, з допомогою мертвого ока можливо успішно пройти сканер на дверях. Цю теорію підтвердив польський дослідник Адам Чайка. Він з'ясував, що око небіжчика не втратить своєї унікальності протягом 27 годин.

Популярні новини зараз
Співачка Тоня Матвієнко розплакалася під час інтерв'ю через Арсена Мірзояна: "Краще б ти не приїжджав" Шахраї безсердечно оббирають родини українських військових: у Генштабі ЗСУ розкрили схему обману Російські окупанти почали розмінувати Маріупольський порт заради 170 мільйонів: вкрадуть металобрухт і зерно Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?"
Показати ще