Вуличне освітлення світлодіодними лампами робить негативний вплив на здоров'я людей. Воно може зашкодить очі.

Про це повідомляє Американська медична асоціація своїй доповіді. Для вуличних світлодіодних ліхтарів характерно надмірне випускання світла синього і зеленого спектрів. Експерти проаналізували наукові публікації, присвячені впливу світла на здоров'я, і прийшли до висновку, що це є потужним світловим забруднювачем.

В спектрі стандартних вуличних ламп з корелятивною колірною температурою 4000К на синій колір припадає 29%. Очі сприймають це, як різкий білий світ. Надмірний блиск викликає дискомфорт і втому очей. Це призводить до погіршення сприйняття предметів через сліпучого ефекту. Згодом, це може привести до пошкодження сітківки.

Таке освітлення порушує нормальний перехід до нічного фізіології і циркадні ритми в цілому. Також серйозним шкоду наноситися нічною твариною, яке дезорієнтує їх.

Експерти відзначають, що через довговічності таких лам, їх буду т використовувати всі частіше. Вони рекомендують використовувати лампи з колірною температурою не більше 3000К. Їхнє світло все ще сприймається як білий, але містить менше променів синього спектра.

Популярні новини зараз

"Зв'язалася з молодим...": Лорак кардинально змінила стиль, фанати не знають, що й думати

Родина Заворотнюк мовчала не дарма, ось що відбувається з "Моєю прекрасною нянею": "Протягне до..."

Яке свято 20 листопада: чого не можна робити в цей день

Українцям значно підвищать пенсії та раніше "відпустять" на відпочинок: поталанило не всім

Показати ще