Перший космонавт України Леонід Каденюк прогнозує, що у найближчому майбутньому людство буде літати на Місяць. Про це він розповів у своєму інтерв'ю для видання "Сьогодні".

"Принцип використання реактивної тяги вже вичерпав себе. Він ще довго прослужить людству, але для польоту на Марс або за кордони Сонячної системи потрібні інші механізми. Наприклад, побудовані на застосуванні гравітаційних сил. Вони є всюди у Всесвіті і, вміючи їх використовувати, не доведеться накопичувати енергію на борту літального апарату. Думаю, коли природу гравітації розгадають, почнеться ера абсолютно нових двигунів.

А далі - польоти на Місяць і на Марс. Місяць, на мій погляд, найбільш перспективний для землян. Одна з причин - енергетична криза: років через 30-40 ми вичерпаємо надра Землі, а на Місяці - мільйони тонн ізотопу гелію-3 (1 т еквівалентна 180 т нафти). Пора потурбуватися про екологію. Знаєте, мене жах охопив, коли в ілюмінаторі побачив тоненьку оболонку атмосфери. Життя існує лише завдяки цьому вразливому ​​прошарку, а ми зовсім його не бережемо! До речі, наші вчені під керівництвом академіка Юрія Туниці написали "Конституцію екології планети Земля" - я теж свої думки виклав. Зараз вона на розгляді ООН", - розповів космонавт Каденюк.

Читайте також: Сьогодні в Київраді будуть "пиляти" Труханів острів - нардеп

Леонід Каденюк перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України. 19 років тому здійснив політ в космос на борту американського космічного корабля "Колумбія". Відбувся політ 19 листопада – 5 грудня 1997 року. Політ у складі міжнародного екіпажу тривав 15 діб 16 год. 35 хв. 1 сек.

Популярні новини зараз

В Україні з 22 вересня можуть посилити карантин і перерахувати пенсійний вік: офіційна заява Дениса Шмигаля

Головне за ніч: Пугачова в жалобі, призов до ЗСУ з 1 жовтня, ПриватБанк "заблокував" комуналку і Могилевська проти Кароль

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Наташа Корольова приховувала доньку, народжену другу-гею за 50 біткоїнів: "Був у нестямі від радості"

Показати ще