Фахівці виявили шкідливе програмне забезпечення (ПЗ), яке ставить під загрозу персональні дані власників півмільярда Android-пристроїв по всьому світу. ПЗ Clickjacking (Клікджекінг) небезпечно тим, що відкриває до планшету і смартфону доступ зловмисників, змушуючи клікати на, здавалося б, безпечні елементи інтерфейсу.

Повідомляється, що для здійснення шкідливого впливу хакери створюють спеціальний веб-сайт, який містить шкідливий код, однак зовні не викликає ніяких підозр для користувача. Раніше метод Clickjacking також вживався, проте, переважно, для накрутки кількості репоста і лайків. Тепер же його переорієнтували на Android-сегмент і персональні дані, пише Skycure.

За допомогою Клікджекінга хакери можуть вкрасти текстову інформацію, в тому числі, конфіденційного характеру. Крім того, під загрозою опиняються електронні листи, SMS, повідомлення месенджерів і інше.

Читайте також: СБУ має доступ до Viber і WhatsApp

Також за допомогою Клікджекінга можна дистанційно керувати пристроями, змінюючи паролі і видаляючи дані. Експерти створили спеціальний ролик, де пояснили, як може поводитися шкідливе ПЗ після установки в пристрої.