Вацлав Берчиньский, глава польської підкомісії, яка займається розслідуванням катастрофи урядового літака під Смоленськом, заявив, що експерти виявили у матеріалах справи значні фальсифікації, повідомляє "Укрінформ".

"Ми можемо сказати, що значна частина фактів у попередніх звітах була фальшивкою", - заявив Берчиньский під час прес-конференції у Варшаві.

"Збираючи дані, ми також намагаємося встановити їхню правдивість, тому що багато даних ми отримали, наприклад, з російських, тобто іноземних джерел. Ми вже знайшли підтвердження, що деякі дані було зманіпульовано", - пояснив глава польської підкомісії.

За його словами, комісія вже здійснила голосовий аналіз переговорів в кабіні Ту-154М й очікує на медичні дані.

Берчинський зазначив, що комісія вже заслухала понад десять свідків і планує продовжити цю роботу.

Популярні новини зараз

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Показати ще

Голова комісії зауважив, що комісія не висуває жодних гіпотез щодо причин катастрофи, а намагатиметься від самого початку проаналізувати весь доступний матеріал для встановлення правди.

Міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич під час прес-конференції зазначив, що відновлення слідства пов'язано з тим, що попередні російська й польська комісії діяли непереконливо і є свідчення, що вони "фальшували, маніпулювали і, насамперед, не брали до уваги і приховували правду щодо реального перебігу подій", що підтвердили польські й іноземні експерти.

Водночас, він зауважив, що комісія не називатиме винних у катастрофі, оскільки це не є її завданням.

Британський експерт з авіаційних питань Франк Тейлор, який залучений до діяльності комісії, зазначив, що попередній польський звіт, який описує катастрофу, є "невідповідним". Зокрема, він зауважив, що супутникові знімки місця катастрофи вказують на те, що елементи розбитого літака на місці пересувалися.

Урядова комісія, яка діє при міністерстві національної оборони Польщі, розпочала роботу в березні цього року. Причиною її створення глава Міноборони Польщі Антоній Мацеревич тоді назвав появу нових фактів, які вимагають відновлення розслідування смоленської трагедії.

Нагадаємо, польський урядовий літак Ту-154 з 96 високопоставленими урядовцями на борту розбився під час заходу на посадку на військовому аеродромі в російському Смоленську. Звідти польська делегація планувала відправитися на заходи до 70-ї річниці Катинської трагедії. Серед загиблих були президент Польщі Лех Качинський з дружиною. Польська та російська комісії авіаційних експертів називали основною причиною катастрофи помилку пілотів. Прихильники польської партії "Закон і справедливість" (PiS), співзасновником якої був Лех Качинський переконані, що катастрофа стала наслідком організованого замаху на життя польського президента.